روی کلاهک در دار شیر برقی هانتر پیچی ساخته شده است که توسط آن می توان جریان سیال را به طور دستی قطع نمود و امور مربوط به تعمیرات و نگهداری شیر برقی را روی خط، به آسانی و بدون بروز مشکلی انجام داد. همچنین شیر برقی با سلونوئید DC امکان استفاده با کنترلر های باطری دار هانتر فراهم می سازد. شیر برقی هانتر با برق کار می کند و عملکرد آن مانند کنتاکتور است. معمولا سایز شیر برقی هانتر بر اساس قطر لوله ای که قرار است در میان آن کار گذاشته شود، مشخص میشود. در زمان قطع برق هم عکس این عمل اتفاق می افتد و حالت آهن ربا و کشش سیم پیچ از بین رفته و فنر در قسمت بالای میله، آن را به طرف پایین هدایت کرده و درنهایت آب قطع می شود. جریان نامی خروجی آن 1 آمپر است و می تواند یک شیر برقی هانتر ۱ اینچ را بصورت دائم روشن نماید و به راحتی آن را راهاندازی نمایید. همچنین ACCU-Set به منظور تنظیم و کنترل فشار خروجی شیر برقی روی آن قابل نصب است. بر روی کلاهک شیر برقی هانتر یک پیچ موجود می باشد که توسط آن میتوان جریان سیال را به طور دستی قطع و وصل نمود.
 
برای این کار در این دستگاه های مه پاش نوعی تایمر در نظر گرفته شده است و شما می توانید این تایمر را برای مدت زمان های مشخصی تنظیم کرده و آن را تایید کنید . شما با استفاده از این شیر برقی ها در فضای سبز خود و با استفاده از دستگاه های هوشمند آبیاری ویستو(که در سایت دیجیکالا هم موجود میباشد) میتوانید از طریق گوشی همراه و از راه دور، شیر برقی ها را کنترل کنید و هر زمانی که میخواهید آنها را روشن و خاموش نمایید و همچنین به دستگاه هوشمند آبیاری ویستو برنامه روزانه و هفتگی بدهید که این شیر برقی ها را طبق برنامه ای که داده اید روشن و خاموش نمایید. زمانی که جریان الکترومغناطیسی وارد سیم پیچ شیر برقی هانتر وارد می شود، در ناحیه سیم پیچ، میدان مغناطیسی ایجاد شده و سبب می شود حالت کشش آهن ربا به وجود بیاید و میله عمل کننده به طرف بالا هدایت شود (پمپ برتولینی 400 بار).
 
شیر برقی هانتر PGV نسبت به شیر برقی ICV فشار کم تری را تحمل می کند. با این حال، پمپ پلانجری ممکن است دارای هزینه ی تعمیر و نگهداری بالاتر و مقاومت سایشی کمتری نسبت به یک جایگزین پیستونی باشد در همه ی انواع پمپ رفت و برگشتی، نوسانات فشاری نسبتا بالایی تولید می شود. اندازه ذرات و اثر خیس کنندگی نسبت به مدل مه پاش خانگی کمتر است. حال در ادامه به صورت قدم به قدم آموزش نصب تصویری آبیاری گیاهان خانگی را به شما نشان میدهیم. با خیالت راحت و به راحتی هر چه تمام نصب کیند و از آن استفاده نمایید. جالب اینجا است که نحوه عملکرد و راندمان کاری دستگاه ها هیچ گونه تفاوتی با مدل برقی آن ندارد. سیستم مه پاش را به طور کلی می توان به دو دسته مه پاش با فشار کاری بالا و مه پاش های با فشار کاری پایین تقسیم بندی کرد. شیر برقی هانتر، در چنین مواردی عمل قطع و وصل نمودن آب را بدون نیاز به اپراتور، بلکه به صورت خودکار و با فرمان کنترلر انجام می دهند. از آنجایی که استفاده از شیوه های سنتی و به کار گیری تجهیزات سنتی نظافت نه تنها از کیفیت مطلوبی برخوردار نمی باشد بلکه بسیار زمان بر و وقت گیر می باشد.
 
سلونوئید وَلو، یک ولو کنترلر الکترومغناطیسی می باشد که به شیر برقی معروف می باشد. بنابراین گاهی به این محصول پمپ پیستونی فشار قوی یا فشار بالا نیز گفته می شود. بنابراین برای اینکه آب و انرژی به مقدار کافی مصرف شود و اسرافی رخ ندهد می توانیم از مه پاش یا فوگر گلخانه ایی استفاده کنیم. سلونوئید شیر برقی هانتر در همه مدل ها یکسان است و این مورد از ویژگی های منحصر به فرد شیر برقی هانتر محسوب می شود. این نوع پمپ ها برای تولید فشار مورد استفاده قرار می گیرند. این قابلیت به دلیل داشتن قدرت بالا و سطح پاشش زیاد می باشد. دستگاه کارواش به دلیل اینکه روی آن پمپ وصل است آب را با فشار زیاد پمپاژ می کند. شیر برقی ICV به دلیل اینکه خود شوینده است به تعمیر و نگهداری کم تری نیاز دارد. دستگاه آبیاری مجبور نیست دائماً پیشرفت یک عملیات آبیاری را کنترل کند و به دستگاه آبیاری این امکان را می دهد که بدون نیروی کار وظیفه خود را انجام دهد. الکتروپمپ روش آبیاری خودکار در گلخانه را با استفاده از قطره بسیار تسهیل می کند. تمامی شیر های خانواده PGV چه با سولنوئید ۲۴ ولت استفاده شوند ؛ چه با سولنوئید ۹ ولت استفاده شوند ، میتوانند حداکثر تا ۱۰ بار فشار آب را تحمل کنند.