از آنجایی که در کشور ما داروخانهها زیر مجموعه معاونت غذا و دارو هستند، این نهاد (وزارت بهداشت و معاونت غذا و دارو) میتواند بر فعالیت داروخانهها نظارت کند، اما در مورد استارتاپهای فروش دارو، از آنجایی که سازمان غذا و دارو از لحاظ قانونی وظیفه نظارت مستقیم بر فعالیت استارتاپها را ندارد، محدودیتهای مورد نظرش را از جانب داروخانهها اعمال میکند که به نوعی توان حکمرانی به آنها را دارد و از این راه سعی میکند ماجرای فروش آنلاین دارو را رگوله کند. در صحبت با پزشک داروساز یکی از داروخانههایی که بعد از ابلاغیه وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو پیرامون ممنوعیت همکاری داروخانهها با استارتاپهای آنلاین دارو، این فرآیند را در داروخانهاش متوقف کرده بود متوجه شدیم در دورهای که این خدمت را ارائه میکرده هم مشتریها بسیار راضی بودهاند هم داروخانه رونق داشته است. این نظرسنجی از اقدامات اداره غذا و داروی و وزارت دادگستری آمریکا در جهت برخورد با مجرمان خبر داده است؛ مجرمانی که به واسطه سایتها و پلتفرمهای مختلف و سوءاستفاده از همهگیری کرونا، داروهای تقلبی میفروشند واطلاعات نادرست پزشکی منتشر میکنند.
 
 
بعد از آغاز همهگیری کرونا فناوری فروش داروهای دارای نسخه به صورت آنلاین در بسیاری از کشورها گسترش پیدا کرد و حتی «داروخانه آمازون» به عنوان زیر مجموعهای از مارکتپلیس آمازون، در همین دوران شروع به کار کرد، اما سازمان بهداشت و معاونت غذا و داروی کشور ما حتی برای فروش آنلاین داروهای بدون نسخه (OTC) هم به داروخانههای آنلاین اجازه فعالیت نداده است. مدیر عامل دیجیکالا اوایل سال جاری بود که در چند رشته توییت به مانعتراشی سازمان غذا و دارو برای فروش دارو و اقلام بهداشتی در مارکتپلیسها اعتراض کرد. در همان زمان سخنگوی سازمان غذا و دارو بدون اشاره به نام دیجیکالا در توییتی با اشاره به اینکه سوپرمارکت محله داروخانه محله نیست! شما میتوانید بدون وقفه و با سرعت دارو های بدون نیاز به نسخه شامل محصولات آرایشی بهداشتی، انواع شامپو ها و مراقبت از مو، ترمیم کننده و پاکسازی پوست و ضد آفتاب، محصولات مادر و کودک، محصولات جنسی و زناشویی، مکمل های درمانی، دارویی و بدنسازی، تجهیزات پزشکی و ارتوپدی، ویتامین ها و املاح معدنی و به طور کلی فروش تمام اقلام داروخانه را آنلاین یا بصورت تلفنی خریداری نمایید. مشتریان می توانند در هر ساعت از شبانه روز از تمام نقاط کشور براحتی انواع مکمل غذایی، مولتی ویتامین، مکمل گیاهی، انواع محصولات رژیمی غذایی ، مکمل های بدنسازی و تقویتی، غذای کودک و نوزاد، لوازم آرایشی و بهداشتی، عطر و خوشبو کننده ، تجهیزات پزشکی، کمکهای اولیه سوختگی و ارتوپدی با بهترین کیفیت و از برترین برند های دنیا را با یک کلیک انتخاب و سفارش خود را ثبت نمایند. 
بهوجود آوردهاند نگاه فروشگاههای اینترنتی داروخانه ای آنلاین را از سوی مشتریان با خدشه روبهرو کرده است. امروزه خدمات زیادی به صورت اینترنتی عرضه میشود. امروزه تعداد زیادی داروخانه در کشور وجود دارد که به صورت آنلاین فعالیت می کنند. داروخانه آنلاین به صورت شبانه روزی در دسترس شماست. به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، داروخانه آنلاین شفا مرکزی در قلب شهر تهران خیابان طالقانی با طیف وسیعی از داروها همیار سلامتی شماست. در حال حاضر داروخانه آنلاین شفا مرکزی به عنوان بهترین داروخانه آنلاین تهران بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت و درمان امکان ارائه و فروش دارو نسخه ای را ندارد، زیرا دارو نسخه ای حتما با حضور بیمار و ارائه نسخه پزشک و در حضور مسئول فنی و دکتر داروساز داروخانه انجام شود. در این روزها شاید خطرناکترین مرکزی که افراد میتوانند به آن مراجعه کنند، مراکز درمانی و دارویی هستند، اما آیا راهی هست تا افراد بدون نیاز به حضور در اجتماع و پیدا کردن داروخانهای که داروی مورد نظر را داشته باشد، بتوانند به دارو دست پیدا کنند؟ این پزشک داروساز، اما صادقانه وجه دیگری از ماجرا را هم شرح داد؛ از او درمورد اشکالات یا اشتباهات در این نوع خدماترسانی پرسیدیم و او اینطور توضیح داد که در آن دورانی که داروخانهاش با استارتاپی همکاری داشته، یکی دو مورد اشتباه رخ داده است مثلاً در یک مورد داروی قند برای بیماری بدون نسخه فرستاده شده و متاسفانه او دچار حساسیت میشود که، چون بدون نسخه این دارو به بیمار تحویل داده شده بود میتوانست منجر به اتفاقات بدتری شود، اما خوشبختانه مشکل این بیمار خیلی حاد نمیشود. 
 
همین حالا میتوانید با انتخاب یکی از این کسبوکارهای ارائه دهنده خدمات پزشکی و دارویی که تعدادشان هم کم نیست، با آنها تماس بگیرید، تصویری از نسخه داروی مورد نظرتان را برایشان ارسال کنید و در مدت زمانی بسیار کوتاه بدون آنکه از منزل خارج شوید، دارو را جلوی در خانه تحویل بگیرید. در این داروخانه تلاش شده تا با کیفیت ترین و مناسب ترین اقلام تجهیزات پزشکی فوق در دسترس مراجعین قرار گرفته و نحوه ی ارسال نیز به صورت کاملا بهداشتی و با رعایت تمام پروتکل های مربوطه انجام می گردد. داروخانه آنلاین بی نسخه به پشتوانه داروخانه شبانه روزی آرامش، با هدف ارائه تمامی محصولات بدون نسخه داروخانه، با قیمت مناسبتر و ارسال سریعتر به تمام نقاط کشور وارد بستر اینترنت شد. میباشید و در صورتی که هر کدام از این اطلاعات به درستی ثبت نشده باشد قطعاً با تأخیر در دریافت محصول و یا خریدی ناموفق روبه رو خواهید بود پس وارد کردن اطلاعات را با اهتمام بیشتری انجام دهید. نریمان صدری، عضو هیئتمدیره انجمن شرکتهای دانشبنیان سلامت نیز به تصمیمات وزارت بهداشت در قبال استارتاپهای سلامت واکنش نشان داد و گفت: «در صنعت سلامت گروهی هستند که علاقهمندند تا این تحول و انقلاب که تکنولوژی در صنایع دیگر ایجاد کرده، وارد حوزه سلامت بالاخص درحوزه توزیع دارو هم شود.